مشخصات فني سقف متحرك


مشخصات فني سقف متحرك

سقف متحرك سيستمي است كه از سه جزء اصلي و كلي تشكيل شده است:

سازه اصلي
سازه پارچه اي
سيستم الكتريكي (سيستم محركه)
هركدام از اين اجزاء در موارد زير به طور كامل توضيح داده شده اند:

سازه اصلي

جنس سازه اصلي در سقف متحرك معمولا از آلومينيوم يا پروفيل‌هاي اكسترود شده‌اي است كه با رنگ كوره‌اي الكترواستاتيك رنگ شده اند. همچنين اين پروفيل‌ها توانايي داشتن هر رنگي از رنگ‌هاي كدرال را دارند.

از آنجايي كه اين سازه، يك سازه مستقل است، مي‌توان به صورت مستقل از اين سازه استفاده نمود اما براي افزايش استحكام و پايداري سازه سقف متحرك، به راحتي مي‌توان به بناي اصلي متصل نمود. در سازه اصلي سقف متحرك، كه به صورت منفرد از ستون‌ها، ناودان و ريل و تير فرعي تشكيل شده است، اتصالات از نوع پيچ و مهره انجام مي‌گيرد كه از براكت‌هاي فلزي اين سازه براي انجام اين‌كار بهره برده مي‌شود.

ريل‌هاي به كار برده شده در سقف متحرك، وظيفه انتقال بار سقف و ايجاد تحرك را دارند. همچنين دليل استفاده از ناودان تنها در انتقال آب‌هاي سقف خلاصه نمي‌شود بلكه وظيفه ديگر ناودان، اتصال بين ستون‌ها و ريل‌هاست!

تير‌ها با لغزيدن روي ريل‌ها، مي‌توانند پارچه را به ريل متصل مي‌كنند و تقش جمع و باز كننده پارچه را نيز بازي كنند. همچنين ستون‌ها با ايجاد شيب ۷ درصدي روي پارچه، علاوه‌بر تحمل وزن كل سازه، باعث جمع آوري آب روي سقف مي‌شوند. البته آب‌ها مستقيما به سطح زمينه نمي‌رسند؛ ابتدا به ناودان منتقل شده و سپس به زمين مي‌رسند.

سازه پارچه‌اي

اين نوع سازه به دليل خواص خوب و طول عمر بالا، براي سقف متحرك، پوشش سقف ماشين‌ها و همچنين پوشش سازه‌هاي غشايي استفاده مي‌شود. اين پارچه‌ها شامل الياف محافظت شده به وسيله روكش pvc  و روكش نهايي هستند. علت استفاده اين پارچه ها در سقف متحرك، علاوه بر دلايل بالا، پايداري در تغييرات دما است كه باعث مي‌شود در درزا مدت طول عمر خوبي پيدا كند و مقابل اشعه‌هاي uv  خورشيد، پايدار بماند.؛ به طوري كه اين پارچه ها مي‌توانند از -۳۰ درجه تا ۷۰ درجه سانتي گراد تغيير دما را تحمل كنند و در اين رنج، پايدار بمانند! همچنين از ديگر قابليت‌هاي اين پارچه، نظافت آسان آن به دليل دارا بودن روكش‌هاي خاص است.

به تمام اين قابليت ها، مقاوت در برابر باد و باران را هم اضافه كنيد + اينكه اين سازه قابليت جلوگيري از گسترش حريق را هم داراست. همه اين قابليت‌ها، اين پارچه را به يك سازه فوق‌العاده براي استفاده در مكان‌هاي عمومي تبديل كرده است.

همچنين از اين پارچه‌ها مي‌توان در همه باقت‌هاي رنگي استفاده كرد؛ چرا كه ثبات رنگي فوق‌العاده اي دارند. از اين پارچه‌ها مي‌توانيد بر اساس استفاده، در مكان‌هاي مختلف و در طرح‌ها و رنگ‌هاي مختلف بهره ببريد!

سيستم الكتريكي محركه

در سقف متحرك، سيستم الكتريكي به صورت مخفي تعبيه شده است كه به زيبايي هرچه بيشتر آن كمك مي‌كند. همچنين سيستم روشنايي به همراه طرح‌هاي متنوع در اين سيستم وجود دارد كه از قابليت‌هاي مهم اين سيستم مي‌باشد؛ به گونه‌اي كه بر اساس متراژ اين سيستم، تعداد كافي چراغ  LED تعبيه شده كه روشنايي كافي براي محيط ايجاد مي‌كند.

بسته به نياز خود، مي‌توانيد از موتو پيشرفته توليد فرانسه  Somfy يا Backer استفاده كنيد. توجه كنيد كه هر دوي اين موتور‌ها از بهترين سيستم‌هاي الكتريكي هستند! هردوي اين موتو‌ها هوشمند بوده و قابليت اتصال به سيستم‌هاي هوشمند را دارا هستند.

موارد استفاده سقف متحرك

اين سازه مي‌تواند بسته به نياز و محل مورد استفاده قرار گيرد. استفاده از سقف متحرك، انعطاف و زيبايي خاصي به رستوران، كافي شاپ، روف گاردن، پاركينگ و… دهد. فضاي هوشمندي كه اين سيستم در اختيارتان مي‌گذارد، يكي از بهترين تجربه‌هاي شما خواهد بود!

 

 

 

دكوراسيون داخلي ويلا , طراحي داخلي رستوران سنتي , بازسازي ساختمانهاي قديمي , طراحي ويترين مغازه , طراحي داخلي منازل مسكوني , طراحي اداريشركت طراحي داخلي , طراحي مطب دكتر طراحي داخلي طلا فروشي

نوشته شده توسط سينايي | ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۹:۲۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |